تبلیغات
توسعه مکران - جوانترین رئیس آموزش و پرورش کشور در منطقه بم پشت سراوان انجام وظیفه می کند.
سخن حق را از هر کس شنیدی بپذیر، اگر چه دشمن و بیگانه باشد و ناحق را از هر که شنیدی نپذیر، اگر چه دوست و نزدیک باشد

مطلب زیر بنا به درخواست و اجازه مدیر محترم وبلاگ نسیم بلوچستان بازنشر می گردد .این مطلب نشان می دهد که می توان تنها با اعتماد به نیروهای جوان و  دلسوز و حمایت از انها  راه پیشرفت و توسعه را پبمود نه با استفاده از رانت و رابطه و توصیه .


همایون امیری در مقطع کاردانی در سال ۱۳۸۵ فارغ التحصیل شد و بمدت یکسال بعنوان مدیر آموزگار در یکی از دورترین روستاهای منطقه بنت خدمت خود را شروع کرد.
ر سال دوم خدمتی، به پیشنهاد یکی از دوستانش از منطقه بنت جابجا و به فنوج منتقل می شود.

در همان سال رئیس اداره آموزش وپرورش منطقه فنوج که به توانایی های این جوان موفق پی برد او را بعنوان کارشناس آموزش منطقه منصوب کرد. پس از ۴ سال مسئولیت در آموزش وپروش فنوج واثبات توانمندی وی ، اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان این جوان موفق را به عنوان جوانترین رئیس آموزش وپرورش در کشور و در سمت رئیس آموزش و پرورش منطقه بم پشت منصوب کرد . وی در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ارشد در مقطع مدیریت آموزشی نیز میباشد.

امیری در سال ۸۲ در رشته زمین شناسی بمدت یکسال تحصیل میکرد که پس از قبولی در تربیت معلم بخاطر علاقه اش به معلمی آن را رها کرد.

این جوان موفق در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت : بهترین تکنیک یک مدیر ،هدایت و راهبری ،یک مجموعه با استفاده از پتانسیل ها وامکانات موجود برای رسیدن به کمال مطلوب است. وی ادامه داد : به نوبه خود تمام تلاشم را بکار خواهم بست تا با استفاده از مساعدت های مدیر کل دلسوز و اداره کل ، نظرات و حمایتهای مردم منطقه، مسئولان شهرستان وبخش بتوانم شاخص های کمی وکیفی منطقه را افزایش داده ومشکلات همکاران را در منطقه کاهش دهم.

وی خاطر نشان کرد : رسیدن ایران اسلامی به اوج قله های اقتدار از هر حیث مهمترین و بزرگترین هدف بشمار می رود و این مهم جز با تربیت نسلی کار آزموده ،مومن،و پایبند به ارزش های اسلامی وانقلابی محقق نخواهد شد.

همایون امیری علت موفقیت خود را ایمان قلبی به خداوند باریتعالی وهدف خالصانه وصادقانه خود در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی وکشورعزیز ایران دانست و گفت : بم پشت شاید کمتر توسعه یافته باشد اما محروم نیست .دلیل این ادعا این است که همکاران من وکسانی که در این منطقه خدمت می کنند دلشان آنچنان غنی است که با شوق وانگیزه خاص در سخت ترین شرایط، در کنار این مردم زندگی وخدمتی صادقانه وعاشقانه را انجام می دهند.
وی ادامه داد : تلاش کرده و خواهم کرد تا بیشتر کارهها را در فضای مشورتی با همکاران درچارچوب ضوابط ومقررات اداری انجام دهم وبراصل رابطه دوستانه ومتقابل باهمکاران تاکید دارم.

این جوان موفق افزود : جا دارد از همه مسئولان محترم بویژه مدیرکل سخت کوش ودلسوز استان که برندای رهبر عزیزمان مبنی بر دادن فرصت ومسئولیت به جوانان برای بدست گرفتن امور لبیک گفتند.کمال تشکر را داشته باشم .و احساس من همان تلاش و همت مضاعف با استفاده نظرات صاحبنظران در پاسخ به این اعتماد است.

وی گفت : خواسته من ازمسئولان محترم استان این است که حمایتها و پشتیبانی خود را از این منطقه با توجه به مشکلات موجود و شرایط جغرافیایی داشته باشد.وی اظهار داشت : خوشبختانه مدیران اجرایی شهرستان کاملا با مجموعه ما هماهنگ وهمدل هستند که جادارد از آنها نیز تشکر کنم.

رئیس آموزش و پرورش منطقه بم پشت سراوان با اشاره به اهمیت شغل معلمی گفت : به نظر من معلمی شالوده ای از وظیفه، محبت وهنر است که اگر این سه اصل باهم آمیخته شوند معرفت حاصل میشود و زمانی که در راه و روشی انسان به معرفت دست پیدا کند خدمتگذاری صادقانه وخالصانه نتیجه آن خواهد بود.

وی با اشاره به ارتباط با حوزه های فرهنگی و هنری خاطر نشان کرد : با چند نهاد و تعدای از شاعران این مرزوبوم ملاقات داشته ام وبا آنها ارتباطی نزدیک دارم.


عناوین ویژه
پیوند های سایت
نویسندگان
آرشیو مطالب
ترجمه سایت