تبلیغات
توسعه مکران - احساس تکلیف
سخن حق را از هر کس شنیدی بپذیر، اگر چه دشمن و بیگانه باشد و ناحق را از هر که شنیدی نپذیر، اگر چه دوست و نزدیک باشد

 بازدید : مرتبه
 
اولین بار جمله کوتاه احساس تکلیف را در اواخر دوران ریاست جمهوری ایت الله هاشمی رفسنجانی شنیدم . این جمله کوتاه اززبان یکی از مطرح ترین نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری  سال 76 گفته شد . در آن دوران احساس تکلیف کردن زیاد مرسوم نبود . اما بعدها در انتخابات شورای شهر و روستا و انتخابات های مجلس  خیلی ها این احساس بهشان دست داد .
اما گویا در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری این احساس  اپیدمی شده است . تا جای که جناب آقای دکتر ولایتی رسما اعلام نموده است که خواهشا دیگر احساس تکلیف نکنید . جناب آقای باهنر نیز در پیامی اعلام نموده است که گویا حضرت جبریل هر شب بر یکی نازل می شود و بر او نامزد شدن را تکلیف می کند . اما در حالی که احساس تکلیف داشتن برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری بر عموم سیاست مداران ایران الزامی شده جناب اقای فتاح (وزیر سابق نیرو) در پاسخ تعدادی از هوادارن خود گفته است :خدمت به کشور ، الزاماً با احساس تکلیف برای آمدن و کاندیدا شدن میسر نمی شود بلکه گاه احساس تکلیف به نیامدن ، گزینه ارجح است.
بدست آوردن رای مردم تحت هر شرایطی هم گویا نوعی احساس تکلیف شده است . با وجود هشدار اقتصاد دانان مبنی بر اشتباه بودن توزیع یارانه های نقدی و اترات شدید تورمی ان اکثر کاندید ها بر ادامه این سیاست و افزایش آن بر یکدیگر پیشی گرفته اند . در حالی که مقام معظم رهبری در سخنان خود بهره گیری از سیاست های مناسب کنونی و دوری از سیاست  های اشتباه کنونی تاکید کرده است .
از تاریخ بیست و ششم فروردین نیز ثبت نام شورهای اسلامی شهر و روستا شروع می شود . در این عرصه نیز احساس تکلیف به خیلی ها دست داده است .ما در این مقطع و در این عرصه این احساس را بشدت سرکوب کردیم . شاید در عرصه ای دیگر و متفاوت اگر زورمان بهش نرسد باز عود کند . برای همه دوستان ارزوی موفقیت دارم طبقه بندی: انتخاباتی،  سیاسی،  اجتماعی، 
عناوین ویژه
پیوند های سایت
نویسندگان
آرشیو مطالب
ترجمه سایت