تبلیغات
توسعه مکران - شیفتگان خدمت
سخن حق را از هر کس شنیدی بپذیر، اگر چه دشمن و بیگانه باشد و ناحق را از هر که شنیدی نپذیر، اگر چه دوست و نزدیک باشد

 بازدید : مرتبه
 
لیست 63 نفره شرکت کنندگان در چهارم دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا در شهر چابهار  از چند جهت قابل تامل است . قبل از هر گمانه زنی منفی در مورد ترکیب شرکت کنندگان و میزان سواد و تخصص و تجربه انها در مورد مدیریت شهری که قرار است در کمتر از یک دهه دیگر به عنوان یکی از بزرگترین بنادر منطقه مطرح گردد شوق و علاقه و احساس مسولیت مردم در مشارکت فعالیت های اجتماعی قابل ستایش است .
از نکات بسیار جالب و قابل تامل در لیست فوق مشاهده اسامی فامیلی و خانوادگی  در شیفتگان خدمت برای تصدی کرسی های شورای شهر چابهار است . این نکته می رساند که برای بعضی از عزیزان تصاحب حداقل یکی از کرسی ها تحت هر شرایطی فرض عینی شمرده می شود . ذکر این نکته نیز لازم است که در بین افراد ثبت نام شده نام افراد توانمندی دیده می شود و امید می رود بزرگان و ریش سفیدان قوم بدور از هرگونه تعصب فامیلی و قومیتی و تنها بر اساس شایستگی و توانمندی افراد نسبت به گزینش و تشکیل ائتلاف های موثر اقدام نمایند .اقدامی که متاسفانه در دوره های قبل کمتر به آن بها داده شده است .
متاسفانه نگاه های خرد و صنفی به جایگاه نمایندگی مردم اعم از نمایندگی مجلس شورای اسلامی و یا نمایندگی در شورا های شهر و روستا جایگاه این پست ها را بشدت تنزل داده است و علیرغم استعداد و قابلیت شهرهای استان به ویژه چابهار برای جهش توسعه یی در تمام زمینه ها به دلیل ناکارآمدی و ضعف نمایندگان در پیگیری پروژه های کلان پیشرفت چندانی حاصل نشده است . ............

                                                                                                                                                                                                                                                              ادامه دارد ..........


عناوین ویژه
پیوند های سایت
نویسندگان
آرشیو مطالب
ترجمه سایت